Záklony a rotace páteře v Shibari s Aničkou

Def

2 min read

kdy: neděle 3.12.2023

čas konání: 10:00 - 17:30 (s přestávkou na oběd)

Problémy se zády jsou docela časté a je škoda, když vás limitují v jinak skvělých závěsech. Záklony však nejsou jen o páteři, souvisí s pánví, kyčlemi, lopatkami, klidně celým tělem, a právě na to se zaměříme. Jak využít možnosti těla vašeho partnera a záklony ulehčit, nebo je použít proti nim. Záklony totiž vůbec nemusí být o flexibilitě, ale spíš o znalosti těla vašeho partnera a jak ho efektivně poskládat.

Probereme všechny možné pohyby páteře, její biomechaniku a propojíme je s polohou kyčlí a zbytku těla tak, abyste byli schopni vytvořit pohodlný, ale náročný závěs. Shrneme si nejčastější problémy se zády a jak je zohlednit při vázání. Někde nás budou limitovat svaly, někde zranění, někde kosti a vazy, někde oblečení, někdy menstruace či plný žaludek. Budu ráda, když si odnesete i znalosti, jak tato omezení rozlišit a pracovat s nimi, jelikož tělo máme jen jedno.

Na workshopu se budeme pohybovat v částečných až plných závěsech. Požadavky na pokročilost: umíte strappado, hip harness, futomomo, nebo je umíte nahradit jinými podobnými úvazy.

Pokročilost:

Na workshopu se budeme pohybovat v částečných až plných závěsech. Znáte strappado, hip harness, futomomo, nebo je umíte nahradit jinými podobnými úvazy.

Vezměte si s sebou:

  • provazy: 6-8 kusů provazů. Vhodná délka je 7-8 metrů. Provazy je možno zakoupit na místě po předchozí domluvě a nebo doporučuji je zakoupit v obchodě na www.provazem.cz. Bezpečnostní nůžky je možno také zakoupit.

  • kruh nebo 3-5 kusů karabin

  • Pohodlné oblečení

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Cena za pronájem prostoru:

jdu ve dvojici:

3 000 Kč za celý workshop v sobotu i v neděli

1 800 Kč za sobotní část

1 800 Kč za nedělní část

jdu sám/sama:
2 000 Kč za celý workshop v sobotu i v neděli

1 200 Kč za sobotní část

1 200 Kč za nedělní část

Informace o sobotní části workshopu naleznete zde: Nervy v Shibari s Aničkou

Kapacita je omezena

Lektor: Anička (IG:@neoblecenavprovazech)

Anička se provazům věnuje v roli modelky aktivně od roku 2020. Od té doby byla již v řadě náročných úvazů a závěsů, a jako většina modelek si nervovým zraněním také prošla. Jako fyzioterapeutka má komplexní znalosti o nervech i páteři, a jde ji právě o propojení shibari s bezpečností, edukací a celkově prevencí všech typů zranění.