Nervy v Shibari s Aničkou

Def

2 min read

kdy: sobota 2.12.2023

čas konání: 11:00 - 18:30 (s přestávkou na oběd)

10:15 pro vázané, co budou chtít být pomalovaní

Zdraví vázaných partnerů a jejich bezpečnost je v shibari naprosto zásadní, nervová zranění jsou však i přesto běžná záležitost. Proto jsem dala dohromady tento WS, ve kterém si probereme veškeré nervy zásadní pro shibari, a jak je nezrakvit. Jsem studentka fyzioterapie a jako modelka se věnuji shibari dva roky, s tím že ani mě nervové zranění neminulo.

Dáme si trošku teorie, kudy ty nervy běží a tak, ale většinu WS věnujeme praktickým radám – jak se nervům v úvazech vyhnout, na co dávat pozor, jak úvazy napasovat na anatomii vašeho partnera, co je stlačený nerv a co je odkrvená končetina, a hlavně co dělat, když už vám nervové zranění vznikne. Spoiler alert, ibalgin to nebude.

Anička dobrovolně pomaluje ty z vás, kdo budou chtít. Riggeři, barvy drží dobře na těle a neodírají se provazy. Barvy jsou netoxické a dobře se z těla odstraňují, nejde o žádné lihové fixi.

Probereme tyto úvazy – strappado, TK, tasuki, tenshi, monoblok, hip harnessy, futomomo, single za stehno, ashi shibari a single za zápěstí a kotníky.

Pokud už se vám nějaké nervové zranění stalo, připravte si, co vás zajímá, fotka úvazu velký plus. Rádi to probereme.

Workshop je díky rozsáhlé teoretické části vhodný také pro jednotlivce jak riggery, tak modelky.

Pokročilost:

Vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Vezměte si s sebou:

  • provazy: 4 kusy provazů. Vhodná délka je 7-8 metrů. Provazy je možno zakoupit na místě a nebo doporučuji je zakoupit v obchodě na www.provazem.cz. Bezpečnostní nůžky je možno také zakoupit.

  • Pohodlné oblečení, pro vázané, kteří chtějí být pomalovaní doporučím spodní prádlo či body aby bylo vidět malování

  • S Sebou: notebook/něco na poznámky s sebou, bude toho hodně, můžu vám materiály poslat dopředu, ať si na WS můžete psát rovnou do prezentace. Zažádejte o poznámky při registraci.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Cena za pronájem prostoru:

jdu ve dvojici:

3 000 Kč za celý workshop v sobotu i v neděli

1 800 Kč za sobotní část

1 800 Kč za nedělní část

jdu sám/sama:
2 000 Kč za celý workshop v sobotu i v neděli

1 200 Kč za sobotní část

1 200 Kč za nedělní část

Informace o nedělní části workshopu naleznete zde: 

Kapacita je omezena

Lektor: Anička (IG:@neoblecenavprovazech)

Anička se provazům věnuje v roli modelky aktivně od roku 2020. Od té doby byla již v řadě náročných úvazů a závěsů, a jako většina modelek si nervovým zraněním také prošla. Jako fyzioterapeutka má komplexní znalosti o nervech i páteři, a jde ji právě o propojení shibari s bezpečností, edukací a celkově prevencí všech typů zranění.