Workshop pro vázané Joan von Brook a Lukáš

Def

3 min read

kdy: sobota 21.10.2023

čas konání: 11:00 - 18:30 (s přestávkou na oběd)

Začali jste s vázáním nebo jste už zkušenější? Myslíte si, že se také můžete ze své perspektivy vázaných něco naučit? Chcete přispět k vázání svojí aktivitou a nebýt jen „objektem“ v provazech? Potom je tento workshop právě pro vás.

Většina workshopů se věnuje vázajícím - vzory, techniky, pohyby, triky a další věci pro ty, kteří ovládají provaz, a jen malá část je věnována těm na druhé straně provazu, modelům a modelkám. Jinak tomu bude na tomto workshopu, kde hlavní pozornost bude věnována vázaným. Obsah workshopu se bude soustřeďovat na vázané, budou ale užitečná pro ty na obou stranách provazu.

Workshop bude prakticky zaměřený na vázání na zemi. Prostřednictvím cvičení s provazem i bez provazu se naučíte lépe znát své tělo a ovládat ho s respektem k jeho flexibilitě i velikosti. Budeme experimentovat s aktivitou a pasivitou vázaných a uvidíte, jak tím změníte i vzájemnou dynamiku. Nebudeme se ale věnovat jen tělu, ponoříme se i do cvičení, kde vyzkoušíme různé přístupy k vázání z emočního pohledu. Tím se naučíte lépe pochopit své potřeby i to, co můžete do provazů nabídnout svému partnerovi. V neposlední řadě tak může narůst i vaše sebevědomí v provazech, protože jej budete moct opřít i o praktické dovednosti. Podle potřeby přidáme informace o bezpečnosti, vhodném cvičení, rozeznávání signálů vlastního těla a práci s dechem.

Všechna cvičení bude možné přizpůsobit individuálním potřebám a pokročilosti účastníků.

Pokročilost:

Vhodné od mírně pokročilých po pokročilé. Vázající by měli umět vázat základní techniky vázání rukou a omotávání bez koukání pod ruce. Vázaní by měli mít zkušenost  s vázáním na zemi. pozitivní přístup ke komunikaci a zkoumání svých reakcí v provazech. Není nutné mít zkušenost se závěsy.

Vezměte si s sebou:

  • Provazy – čtyři kusy

  • Pohodlné oblečení

  • Šátek – volitelný

  • Svačinku, deku a drobnosti dle vlastního uvážení

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

3 500 Kč/pár (cena pouze za workshop v tento den)

5 000 Kč/pár/víkend (cena za workshopy v sobotu i v neděli)

Informace o nedělní části workshopu naleznete zde: "Ramena v Takate kote na zemi a v závěsu Joan von Brook a Lukáš"

Kapacita je omezena

Lektor: Joan von Brook a Lukáš

Joan von Brook je lektorka, perfomerka, modelka, riggerka a spoluzakladatelka Subspace studia v Praze. Je shibari nadšencem od roku 2013. Nejdříve jako vázaná, ale záhy se začala učit také vázat. Od roku 2015 učí workshopy a vystupuje v Česku i zahraničí. Její hlavní inspirací jako riggerky je Soptík a Nicolas Arnoys. Jako modelka těží ze zkušenosti s náročnými úvazy hlavně v Naka-ryu, Yoroi-ryu a z vázání s Tifereth. Její vášní v učení je vytváření praktických cvičení pro každou pokročilost, postavených na zkušenosti vázaných i vázajících.

Lukáš začal svou cestu s provazem před dvěma lety jako rigger a před rokem se zapojil i jako model. Rád přepíná mezi různými styly a prozkoumává všechny možné způsoby vázání. Před nedávnem se zamiloval do vázání na bambusu a baví ho tanec s provazy. Soustřeďuje se z obou stran hlavně na body-awareness, pohyb a dotek.

Spolu učí od začátku roku 2022, v Česku nejčastěji v Subspace workshop #1 Seznámení s provazy. Svá srdcová témata ale představili i na různých festivalech a mezinárodních akcích jako například Prague Shibari Festival, Shibari Camp ve Švédsku a další.