Ramena v Takate kote na zemi a v závěsu Joan von Brook a Lukáš

Def

3 min read

kdy: neděle 22.10.2023

čas konání: 10:00 - 14:30

Začínáte se závěsy, už s nimi máte větší zkušenosti nebo se na ně teprve chystáte? Bolí vás ramena nebo problémy nemáte, ale chcete znát tipy pro jejich dlouhodobé zdraví v závěsech? Pak je tento workshop pro vás ideální.

Nejdříve se budeme stručně věnovat anatomii ramen a okolí a vysvětlíme si, proč zrovna ramena jsou tak náchylná ke zraněním a proč je důležité o ně pečovat. Dozvíte se, v čem spočívají nejobvyklejší problémy u flexibilnějších i těch méně flexibilních. Potom se společně rozhýbeme a rozcvičíme. Dostanete informace, jak se liší cvičení těsně před vázáním a cílená protahování na ramena v době, kdy nevážete.

Potom už se vrhneme na praktickou část, kdy se naučíte tři různé typy zakládání paži do takate kote a k tomu množství různých tipů. Vázající by po zvládnutí těchto cvičení měli být schopni úspěšně a bezbolestně správně založit paže téměř každému vázanému. Vázaní se zase naučí, co jejich tělu vyhovuje nejlépe a jak mohou sami v průběhu manipulace se svým tělem pomoci svým partnerům.

Na závěr vám pak předvedeme, jak se dá dramaticky ovlivnit zkušenost v takate kote v průběhu závěsu, pokud s nimi umíte správně aktivně pracovat. Na třech nejnáročnějších typech závěsů na ramena (vertikální závěs, gyaku ebi a rotace) vám Joan ukáže rozdíl mezi svojí aktivitou a pasivitou a popíše, jakým způsobem používá svoje tělo. Vy si pak budete moci cvičení sami vyzkoušet, pokud už máte se závěsy zkušenost.

Všechna cvičení bude možné přizpůsobit individuálním potřebám a pokročilosti účastníků.

Pokročilost:

Vhodné od mírně pokročilých po pokročilé. Vázající by měli umět takate kote a na poslední část i zavěšovat (není podmínkou). Vázaní by měli mít zkušenost s takate kote alespoň na zemi a pozitivní přístup ke zpětné vazbě riggerovi.

Vezměte si s sebou:

  • Provazy – jeden kus, pokud zůstanete na zemi, šest kusů, pokud budete zavěšovat

  • Karabiny nebo kruh - pokud budete zavěšovat

  • Pohodlné oblečení

  • Svačinku, deku a drobnosti dle vlastního uvážení

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

2 500 Kč/pár (cena pouze za workshop v tento den)

Kapacita je omezena

Lektor: Joan von Brook a Lukáš

Joan von Brook je lektorka, perfomerka, modelka, riggerka a spoluzakladatelka Subspace studia v Praze. Je shibari nadšencem od roku 2013. Nejdříve jako vázaná, ale záhy se začala učit také vázat. Od roku 2015 učí workshopy a vystupuje v Česku i zahraničí. Její hlavní inspirací jako riggerky je Soptík a Nicolas Arnoys. Jako modelka těží ze zkušenosti s náročnými úvazy hlavně v Naka-ryu, Yoroi-ryu a z vázání s Tifereth. Její vášní v učení je vytváření praktických cvičení pro každou pokročilost, postavených na zkušenosti vázaných i vázajících.

Lukáš začal svou cestu s provazem před dvěma lety jako rigger a před rokem se zapojil i jako model. Rád přepíná mezi různými styly a prozkoumává všechny možné způsoby vázání. Před nedávnem se zamiloval do vázání na bambusu a baví ho tanec s provazy. Soustřeďuje se z obou stran hlavně na body-awareness, pohyb a dotek.

Spolu učí od začátku roku 2022, v Česku nejčastěji v Subspace workshop #1 Seznámení s provazy. Svá srdcová témata ale představili i na různých festivalech a mezinárodních akcích jako například Prague Shibari Festival, Shibari Camp ve Švédsku a další.