Nëya Hive - Improvizace: hravost a sebejistota ve vázání

Def

3 min read

kdy: sobota 8.6.2024

čas konání:

sobota: 11:00 - 18:30 (s přestávkou na oběd)

Improvizace ve vázání je zcela jinou disciplínou než běžné vázání. Riggeři ji milují proto, že si nemusí pamatovat žádné složité postupy a uzly. Jejich partneři pak proto, že nikdy neví co přijde, můžou se při vázání zcela uvolnit a nemyslet na to, jaký bude další krok. Improvizované vázání tak s sebou z pravidla nese zcela jiný prožitek pro obě strany.

Improvizovat se dá na tisíc různých způsobů. Můžete vymýšlet nové vzory, nové úvazy, nové uzly nebo dokonce nové pozice Kreativitě se meze nekladou.

Na tomto workshopu se naučíte jak správně improvizovat, na co si dávat pozor, jak podnítit fantazii a nebát se zkoušet nové věci. Vyzkoušíme si společně improvizaci strukturovanou i nestrukturovanou a to jak na celém těle najednou, tak i na jednotlivých částech těla zvlášť.

Velkou část workshopu budeme věnovat bezpečnosti a celkové anatomii, aby je nejen rigeři ale hlavně modelové a modelky mohli ujistit v tom je a není bezpečné, jak mají být provazy cítit a kdy už je na čase změnit strategii, ať už jde o změnu celkové pozice nebo jen posunutí jednoho provazu.

Improvizaci lze použít kdykoliv a kdekoliv, můžete ji tedy přidat ke svému běžnému vázání. Naučíme vás jak přemýšlet “out of box”, nemusíte se pak už nikdy bát, že by jste při vázání nevěděli jak dál nebo že by nastala nuda. Zaměříme se také na prožitek při vázání, jak si vázání užívat a nepřemýšlet tolik nad technikou.

Foto: Joan von Brook M: Kameko

Pokročilost: single a double column tie

Tento workshop nebude navazovat na žádnou další předchozí znalost je tedy vhodný pro začátečníky. Většina cvičení bude mít lehkou a těžkou variantu, takže i pokročilí si zde přijdou na své. Switchování na tomto wokrshopu bude možné.


S sebou si vezměte:

- provazy: 6 provazů. Vhodná délka je 7-8 metrů. Provazy je možno zakoupit na místě po předchozí domluvě a nebo doporučuji je zakoupit v obchodě na www.provazem.cz. Bezpečnostní nůžky je možno také zakoupit.

- doporučím deku na pokrytí podložky i pro větší komfort a pro ty, kteří jsou zimomřiví, případně ještě deku navíc. 

- pohodlné oblečení, pro vázané doporučuji podprsenky bez kostic.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

Improvizace: hravost a sebejistota ve vázání + Částečné závěsy a predikamenty - 8.-9.6.2024 - 4 000 Kč/pár/víkend

Improvizace: hravost a sebejistota ve vázání - 8.6.2024 - 2 200 Kč/pár/den

Kapacita je omezena

Lektor: Nëya Hive

O lektorce: Riggerka a modelka původem z Ostravy, která je již od roku 2019 součástí lektorského týmu v Subspace studiu a také Klubovy Ostrava.

Nëya se věnuje mnoha stylům, jak z technického, tak estetického pohledu, nejvíce ji však baví improvizace, čtení reakcí partnera a práce s bambusy. Ani po letech vázání nezapomíná, že v shibari je stále se co učit a sama se aktivně vzdělává nejen v Česku, ale nyní hlavně v zahraničí.

Kromě vázání se Nëya věnuje také výrobě waxplay svíček pod značkou s názvem ”Nëya candles” a aktivně šíří povědomí o polyamory, jak se můžete sami přesvědčit například v podcastu “Šimrání” nebo “Rozkoš”.

copy by: subspacestudio.cz