Diana Vera: Vázání větších partnerů

WORKSHOPY

Def

3 min read

kdy: 25.2.2023

čas konání: 10:00 - 18:00 (s přestávkou na oběd)

Osu tohoto workshopu bude tvořit úvaz ji-ai, „objímám sám sebe“, tedy ruce zkřížené před tělem ve variantě stabilní i pro závěsy. Nabídnu vám jeden konkrétní vzor, který si později budete moct přizpůsobit pro své potřeby. Podíváme se na zákonitosti, jak je třeba úvaz konstruovat a jak s ním lze zacházet, pokud je náš partner v oblasti horní poloviny těla objemnější, a taky celkově na pohyb a možnosti těl modela i riggera, pokud je model vyšší či těžší než rigger, nebo pokud má jakákoliv jiná omezení. Obsahově uspokojí pokročilejší, kteří pracují s většími modely, častěji s různými lidmi, nebo mírně pokročilé, kteří se chtějí ji-ai i principy těla naučit, protože fyzika platí pro nás všechny, jen na větších tělech ji potřebujeme mít zvládnutou precizněji.

Vyloženě technický workshop není můj styl, proto se můžete těšit i na sdílení zkušeností nejen mých ale hlavně vašich, a pak taky na sadu různých náhradních řešení, když se vám úvaz či session nedaří. Učit tímto stylem jí dává velký smysl, protože sama vážu velmi často s velmi rozdílnými lidmi, kteří mají nejrůznější potřeby a představy. Kromě jednoho vzoru tedy nepůjde o přesný návod a secvičené ukázky dokonale sladěného dlouhodobého shibari páru na české scéně jako spíše o hledání alternativních řešení, které budou vyhovovat právě vám.

Nabyté znalosti: Pohodlnější úvazy pro vázané partnery, riggeři zdokonalí manipulaci s partnerem v provazech.

Pokročilost: 

  • Ideálně: pokud jste absolvovali závěsy/pokusy o závěs partnerů, kteří jsou vyšší či těžší než vy sami, jsou méně pružní nebo mají jakákoliv jiná omezení.

  • Pokud vás, ale téma láká, i když ještě nezavěšujete, budete vítaní, viz níže v textu. Minimálně: umíte uvázat jakýkoliv hrudní úvaz. 

S sebou si vezměte:

  • provazy: 10-12 kusů provazů a vybavení k zavěšování, co máte (kruh/4-6 ks karabin). Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy i vybavení pro závěsy ke koupi. Počty a co by jste rádi si dokoupili, prosím uveďte při registraci ve Zprávě pro příjemce.

  • šátek na oči

  • pohodlné oblečení pro pohyb na zemi, pro vázané doporučuji podprsenky bez kostic.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

2 400 Kč/pár (cena pouze za workshop v tento den)

4 800 Kč/pár/víkend (cena za workshopy v sobotu i v neděli) sobotní workshop Jak se váže srdcem - prožitkové vázání

Kapacita je omezena

Lektor: Diana Vera

O lektorce: Diana Vera je profesionální riggerka. https://dianavera.com

Od roku 2015 poskytuje individuální svazovací setkání tzv. shibari sessions, lektoruje kurzy shibari, facilituje ženské kruhy s provazy, pořádá akce pro BDSM komunitu a soukromě učí páry.

Váže muže, ženy a všechny mezi tím. Inspiruje ji tantra, divadlo a různé terapeutické směry.

Její moto zní: "Svázané tělo, svobodná mysl".

REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ