Diana Vera: Jak se váže srdce – prožitkový shibari workshop

Def

3 min read

kdy: 24.2.2024

čas konání: 11:00 - 19:00 (s přestávkou na oběd)

Provazy z nás vytahují emoce, kladné i záporné. Podvědomě vyhledáváme tuto kromobyčejnou aktivitu, abychom se na tělesné úrovni setkali se svými nejrůznějšími tématy, tedy abychom si skrze fyzický zážitek něco uvědomili, popřípadě něco, co už dobře známe, prostřednictvím našeho těla, vyživili. Nicméně váš záměr nemusí být nutně terapeutický nebo sebe-rozvojový, stačí, když máte touhu umět v provazech projevit sami sebe a zároveň rozumět vašemu protějšku. To vše se týká nejen modelů, ale i riggerů. Riggeři, chcete vidět, umět číst a vyvolávat emoce svých modelů? Modelové, chcete se cítit pochopeni, opečováni, čitelní, vyslyšeni, svobodni? Každým jedním vázáním kultivujeme tyto dovednosti, je to cesta jeden druhému naproti.

Tento workshop je složený z prožitkových cvičení s provazy, které obrátí naši pozornost k tomu, jaké prostředky používáme k tomu, abychom o vázání a při vázání komunikovali, abychom vnímali své potřeby, abychom vědomě pracovali s tím, kdo dává a kdo bere, co a proč? Tyto aspekty se jeví jako vágní až triviální, avšak v magické atmosféře workshopu bývá obvyklé, že se dostanete do prožitku/dynamiky, která vás posune, promění, sblíží.

Ukázky pro inspiraci bude střídat praxe ve dvojicích na zadané téma a rámovat sdílení ve skupině.

Nabyté znalosti: Po technické stránce půjde o úvazy s 1-2 provazy, prvky z bodymechaniky a ichinawy.

Workshop je vhodný: 

- pokud máte alespoň základy shibari z jiných kurzů či soukromých lekcí (pokud ne, postačí vám technický večer 23.2. Pevné základy s Dianou)

- pokud si chcete dobře zavázat, protože doma si ne a ne vytvořit bezpečný prostor, ve kterém se vám daří se emocionálně prolnout

- pokud se chcete podívat na některá vaše související témata z úhlu maličko mimo vaši komfortní zónu, např. „kdo z vás vlastně tahá za delší konec“

- pokud se chcete zúčastnit jako jednotlivec, pište Dianě na diana@dianavera.com, pomůže vám složit dvojice, které se pak spolu přihlásí

S sebou si vezměte:

  • provazy: 2-3 kusy provazů. Vhodná délka je 7-8 metrů. Na místě budou po předchozí domluvě jutové provazy ke koupi i k zapůjčení, tuto informaci prosím napište do Zprávy pro příjemce níže při registraci.

  • šátek na oči

  • pohodlné oblečení, pro vázané doporučuji podprsenky bez kostic.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

2 400 Kč/pár za tento den (pouze SO)
4 800 Kč/pár za celý víkend (SO+NE) nedělní workshop je Vázaní větších partnerů

Kapacita je omezena - aktuálně je možnost se hlásit jako náhradník, je velká šance, že někdo odpadne na poslední chvíli.

Lektor: Diana Vera

O lektorce: Diana Vera je profesionální riggerka.

Od roku 2015 poskytuje individuální svazovací setkání tzv. shibari sessions, lektoruje kurzy shibari, facilituje ženské kruhy s provazy, pořádá akce pro BDSM komunitu a soukromě učí páry.

Váže muže, ženy a všechny mezi tím. Inspiruje ji tantra, divadlo a různé terapeutické směry.

Její moto zní: "Svázané tělo, svobodná mysl".