Základní odstíny Kinbaku

Def

3 min read

kdy: víkend 6. - 7.4.2024

čas konání:

sobota: 11:00 - 18:30 (s přestávkou na oběd)

neděle: 10:00 - 17:30 (s přestávkou na oběd)

Slovo Kinbaku označuje japonský styl tradičního vázání, který nesvazuje jen tělo, ale dotýká se duše. Proniká více do hloubky. Vyvolává silné, často temné emoce. Nemá cíl v podobě konkrétního úvazu, ale nabízí prožitek od prvního dotyku provazu až po rozvázání. Od svých kořenů je místy erotický, občas pervezní, jindy více laděný do D/s či SM.

Připravili jsme pro vás workshop, který vás provede základními odstíny Kinbaku. Workshop, který vám pomůže objevit, co vše mohou provazy přinášet či jak přenést vaše fetiše a kinky do vázání. Za pomoci provazů budeme prozkoumávat pocity jako jsou odevzdání a bezmoc, trápení a bolest, stud či jemné poznížení, vystavení a další možnosti, které Kinbaku nabízí... I kdyby některé z výše uvedených nespadaly pod vaše kinky, nabídneme alternativní možnosti, jak si každé cvičení užít a naučit se něco nového.

Foto: Soptík/Sensei M: Azaret

Nabyté znalosti: Na workshopu vás seznámíme s různými koncepty Kinbaku, které budeme aplikovat do vázání s využitím jednoduchých pozic na zemi a v částečných závěsech.

Pokročilost: Workshop je určen mírně pokročilým, kteří umí vázat Takate kote a mají zkušenosti s částečnými závěsy.

S sebou si vezměte:

- provazy: 9 provazů. Vhodná délka je 7-8 metrů. Provazy je možno zakoupit na místě po předchozí domluvě a nebo doporučuji je zakoupit v obchodě na www.provazem.cz. Bezpečnostní nůžky je možno také zakoupit.

- tengiu (šátek)

- doporučím deku na pokrytí podložky i pro větší komfort a pro ty, kteří jsou zimomřiví, případně ještě deku navíc. 

- pohodlné oblečení, pro vázané doporučuji podprsenky bez kostic.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci: 4 000 Kč/pár/víkend

Kapacita je omezena

Lektor: Soptík a Sansei

O lektorech: Vázání Soptíka a Sansei je o hlubokém spojení mezi dvěma lidmi, které nacházejí zejména v tradičním kinbaku a ve stylu Kinbaku LuXuria. Soptík tento styl studuje od roku 2013 s Riccardem Wildties a Red Sabbath. Riccardo je deshi Naka Akiry a jeho styl je interpretací Naka ryu, který je vhodnější pro západní riggery a modelky.

Sansei a Soptík se vydali na společnou cestu o několik let později a nyní nejen studují, ale také hledají vlastní interpretaci tohoto stylu.

Jejich vázání, ale i učení obsahuje nejen klasické vzory a estetiku, ale zahrnuje také hluboké temné emoce v semenawa, odevzdání se a existenci jeden pro druhého. Prostřednictvím kinbaku se věnují tomu, co je jejich vášní. Mezi různými odstíny jejich vázání a výuky najdete například objektifikaci a vystavování, stud a ponížení a také některá specifická témata, jako je provaz okolo krku, či strappado.

Soptík studuje japonské vázání již velmi dlouho. Studoval u učitelů, jako jsou Kinoko Hajime, Osada Steve, akechi Kanna, Arnoys Nicolas. To mu dalo nejen základy a techniku, ale naučilo ho to také pohybu při vázání, intimitě a jednoduchosti v provazech.

Jeho styl je dnes formován nejvíce učiteli Naka Akirou a Riccardem Wildties a je certifikovaným instruktorem stylu Kinbaku LuXuria.

Sansei se věnuje provazům od roku 2017. Její přístup k vázání je specifický hlubokým odevzdáním se svému riggerovi, téměř změněnému stavu existence při vázání, prozkoumáváním často temných emocí a jejich krásy, které vázání přináší. Je pro ni důležitá především přirozenost prožitku a působení provazu na lidskou duši i tělo. Je nejen modelkou, ale i riggerkou. Od roku 2022 studuje styl Kinbaku LuXuria s Riccardem Wildties a Red Sabbath. Zkušeností z obou rolí jí umožňuje lepší pochopení a předávání hlubšího vhledu dál. Oblíbila si japonskou estetiku a filozofii, která je pro ni velkou inspirací ve vázáni.

I když v současné době oba preferují Naka ryu, jsou otevřeni užívání si spontánnosti a zábavy při vázání.