Písklata - Dekáda Dekadence

Oslava 10 let fungování seskupení lidí s názvem Písklata

REPORT 2023

1/28/20236 min read

Akce Písklat jsou vždy originální a jedinečné. Málokterá akce se opakuje, a nebylo tomu jinak ani při oslavě deseti let s názvem Dekáda Dekadence. Akce se konala ve stejném podniku, jako oslava pěti let. Ti, co byli na 5.narozeninách tak již prostory klubu znali, a to mohlo být pro některé velmi příjemné. Již při koupi vstupenek mě mile překvapila novinka - možnost zakoupit si “sponzorský” balíček. Obsah byl odhalen postupně, a tak i já se k němu dostanu později.

Na den oslavy jsme se s přítelem moc těšili. Pro něj to byla první velká akce, o to víc jsem byla natěšená, že si to užijeme. Při vstupu nás přivítal milý vstupař a již tam jsem potkávala první kamarády. Po dvou letech “covidové pauzy" to bylo super: byla to větší akce bez restrikcí a nařízení, a tak zdržení u vstupu nebylo velké. Hned poté jsme obdrželi tašku s dárečky od milé slečny, která byla oblečena v zentai oblečku. V chodbě, která vedla do vnitřních prostor podniku, nás další člen Písklat seznámil s tím, kde co najdeme a hlavně kde je šatna a převlékárna. Pokud bychom byli nováčci na akci, pak by k vysvětlení jistě dodal také pravidla akce. Mezi pravidla patří mimo jiné zákaz focení -novinkou byl fotokoutek, kde bylo focení povoleno se souhlasem fotografovaných. Dalším pravidlem je například i hraní si se souhlasem i s lidmi, které neznáte. Univerzálně platí, že slovo STOP je opravdu stopka v hraní, tedy ukončení takové aktivity. Celá pravidla můžete nalézt na webu Písklat.

Milým startem byl welcome drink, který byl připraven v alko i nealko verzi. Jako člověk, co na akcích zřídka pije alkohol, jsem nealko uvítala. Pak nás čekal hlavní prostor podniku, kde se nacházel bar, pódium a před námi byly rozmístěny židle na posezení při programu. Za židlemi blíže k nám se dalo sednout k barovým stolkům. Po obvodu tohoto prostoru byly rozmístěny gauče, masážní stůl, speciální sex sofa a nemohl chybět ani ondřejský kříž. Některá sezení se nacházela za černou plentou, aby bylo k dispozici více soukromějších míst. Pokud si neberete hračky svoje (myšleno ty neživé), tak jsou na akci vždy nějaké k zapůjčení. Poznáte je podle toho, že mají na cedulce znak Písklat. Spolu s vybavením je k dispozici také dezinfekce, gel, kondomy a ubrousky. O bezpečnost při hraní jde přece především.

Stihla jsem si jen rychle popovídat s pár kamarády a ochutnat kuřecí stripsy z výborného bufetu a už začalo vystoupení. Vystoupení bylo složené z malých scén, které znovu navozovaly úžasnou atmosféru z několika akcí, které proběhly během posledních deseti let. Každý, kdo na nějaké z akcí byl, se aspoň v myšlenkách mohl přenést zpět na dané místo a čas. Zavzpomínat na to, co tam zažil. Závěr tohoto výčtu uzavírala má oblíbená akce, a to CyberTown, kde se Písklata vyskytují v takzvaném No Future Clubu a jmenují se Potomci Písklat. Po zametení měny, která se používá na Cybertownu, z pódia, přišlo překvapení. Měnu, která byla naházena na aktéry scénky, a kterou uklízeli poskokové v zentai oblečcích, z nichž jeden vypadal jako figurína, která se používá při testování nárazů automobilů, se na podiu objevilo něco nečekaného. Zakladatel Písklat sem byl přivezen na obřím penisu - a když píšu obřím, myslím opravdu gigantickém. A co by to bylo za dekadentní akci, pokud by nesměl vyvrcholit. V tomto případě se jednalo o výstřik zlatých konfet přímo mezi diváky. Po této části programu nastala volná zábava. Všechny akce Písklat se vyznačují tím, že máte dostatek času i na vlastní hraní a večer si tvoříte z velké části sami. Prozkoumali jsme obsah balíčku. Bylo tam podepsané poděkování, samolepka a ve fialovém sametovém balíčku se ukrýval umělý anální kolík stejné barvy a velmi příjemné velikosti. Vše bylo předáno v látkové černé tašce s tematicky zaměřeným obrázkem na kink aktivity. Ani na tomto dárečku nechybělo logo Písklat.

V mezipauze jsem se rozhlédla po dalších prostorách klubu. Ve spodním patře se nacházela kuřácká část a další hrací místnost. Osvětlena byla červenými světly. I zde byla možnost pohrát si na sex sofa. Zrcadla na stěnách vám v průběhu hraní mohla poskytnout pohled na partnera z druhé strany, díky čemuž bylo možné obdivovat svou vlastní scénu z pozice diváka.

Po návratu na hlavní stage již nebyly židle před pódiem a vznikl tak taneční prostor. Jelikož na žádné oslavě nesmí chybět dort, tak ani zde nescházel, a jelikož lidí, co milují tyto akce je mnoho, dorty byly rovnou dva. Nejlepším podnosem pod slavnostní sladkost je krásné nahé tělo, které k dekadenci patří. Více nechám na vaší fantazii. Trochu jsem se poohlédla i po ostatních, jak se oblékli, ale postupem večera zjistíte, že čím více času, tím méně oblečení na účastnících. Což je krásná přímá úměra, pokud poloobnažená a obnažená těla máte rádi. Ale aby nedošlo k mýlce, tak ani takto “oblečení” jedinci tu nejsou pro to, aby je osahával kdekdo, a jak jsem psala, hraní může být realizováno pouze se souhlasem všech účastníků.

Vystoupení doplnila i lightshow, která pomohla rozproudit atmosféru před pódiem. Vše vyvrcholilo vystoupením písklecí crew, poděkováním sponzorům a hlavně lidem, kteří na akce chodí a dělají tak každou takovou událost jedinečnou, a přečtením manifestu, který si můžete přečíst na webových stránkách Písklat. Část manifestu ale ráda odcituji: “… To, co tady společně vytváříme, jsou oživené sny. Magické momenty, v nichž se naše niterné touhy stávají skutečností…”. Co jsem ještě nezmínila bylo jednotné oblečení crew, které se neslo v duchu vojenského elegantního stylu. Tedy PVC frčky na košilích, harnessech a na paži upevněná páska s kapsičkou a v ní znak písklat, to byly hlavní společné prvky pro všechny. Další doplňky tvořily barety, kožené vojenské klobouky a černé kalhoty nebo sukně. To mi ze začátku bylo trochu nepříjemné, a to zejména kvůli aktuální situaci ve světě, ale tento pocit přešel velmi rychle díky příjemnému přístupu těchto lidí (asi jsem malinko cíťa na vojenskou tématiku a není to můj oblíbený styl). Ovšem u crew to vytvořilo sice přísný, ale přátelský dojem. Přeci jen, pokud pořádáte akce takového rozverného druhu, je potřeba mít autoritu. Také by měl být jednoznačně odlišen tým, který akci pořádá, což se Písklatům opět povedlo.

Dalším překvapením večera bylo donesení fitballu, velkého gymnastického míče. Ale nebyla by to písklecí akce, pokud by na něm nebylo něco zvláštního. V tomto případě byla na každé straně dvě madla a mezi nimi bylo umístěno dildo. Tato úprava umožňovala pořádat například soutěž při nasednutí na dildo proti sobě. To, jaké podmínky určovaly vítěze, si už domyslete sami.

Až po půlnoci jsem si všimla, že v hlavní části prostoru se nachází jakási bedna s dírami. Byla tak vysoká, že se do ní mohl člověk postavit, nechat se do ní zavřít a nechat se osahávat cizími lidmi. Překvapení tak mohlo být na obou stranách.

Na akci jsme si s přítelem splnili společnou touhu na hraní ve trojici, ale jaké a s kým, tak to si, jak asi chápete, nechám pro sebe. Jedno z pravidel akcí je, že se o tom, co se na akci dělalo, nemluví mimo komunitu Písklat. Při odchodu jsme potkali ještě drzé zvířátko, a tak, se souhlasem majitelky a zvířátka, dostalo zvířátko pár ran naší koženou hračkou. Celá situace byla uzavřena tím, že se zvířátko přitulilo k mým nohám a krotce se podívalo nahoru s příslibem v očích, že už bude hodné.

Závěrem snad dodám jen to, že už se těším na další akci. Přeji Písklatům mnoho sil, elánu do další dekády a děkuji jim, že takové akce pořádají.

Pokud někoho článek zaujal, neváhejte navštívit webové stránky Písklat (www.pisklata.cz) a přečtěte si veškerá pravidla akcí. Pokud s nimi souhlasíte a budete je respektovat, určitě přijďte na nějakou z nich. Některé akce jsou bez ručitele a jsou pro nováčky ideální k seznámení. Vhodné jsou například ty s názvem Kecy v kleci, jsou pravidelně pořádané jak v Praze, tak i v Brně.