Love me harder, hit me softly

Akce, která byla pořádána 5.2.2022 v Brně. Report jsem sepsala jako post na Facebook a vyvolala nečekanou reakci ze strany organizátorky. Tak posuďte sami.

1/5/20227 min read

Akce, kterou poprvé organizovala Gabriela Povraznikova a Petr Kargan, který již akce tohoto typu v minulosti pořádal. I do této události zasáhl covid, a tak byla z listopadu přesunuta na 5.2.2022.

Na tuto akci jsem se těšila už od prosince. Mezi BDSM+ lidmi (jak jsou často označováni lidé, kteří praktikují BDSM praktiky) jsem slyšela několikrát zmínku, že dle popisu vypadá zajímavě. Ano, popis i marketing byl na úrovni a velmi příjemný. Tuto akci podpořil i pravidelný event Freak Show, který je už několikátým rokem velmi oblíbenou akcí v Brně, má své jméno i zaručenou kvalitu. Tedy i tato fakta přispěla k tomu, že jsem si myslela, že akce bude moc super.

Nutnost dresscodu je pro tento druh události nesmazatelnou nutností. Ovšem první zklamání pro mě bylo, že nebylo povoleno černé oblečení. Už jsem tak nějak zvyklá, že je na většině BDSM akcí, které nejsou zaměřeny například čistě na latex/kůži/PVC, tím nejmenším, co je povoleno. Toto mi chybělo a soudě podle dotazů na stránce události jsem nebyla jediná. Tato pravidla se trochu uvolnila v pátek, tedy 2 dny před akcí. Pro někoho, kdo do Brna dojede den předem a 48 hodin před akcí už není doma, je to bohužel pozdě a ztrácí tím možnost si šatník upravit dle mírnějších kritérií. Celkově se tak dostáváme k za mě největšímu problému celé akce, a to je právě informovanost lidí o tom, jak bude večer probíhat. Týden před termínem události nebylo známo ani to, jaká budou bezpečnostní opatření pro vstup, zda je potřeba PCR test či stačí antigen, zda bude na akci šatna a možnost se převléct, nebo jak vůbec bude vypadat harmonogram a kdy kdo vystupuje. Vystupující byli na stránce události představeni předem, ale k těm se dostanu později. Na větší část výše zmíněných dotazů většinou reagovala organizátorka Gábi.

Některé její odpovědi byly bohužel poměrně arogantní a nepříjemné. Chápu, že dotazů zřejmě měla mnoho. Stará se o malé miminko a organizování bralo mnoho času a energie, ale toto vystupování mi osobně bylo dost nepříjemné a působilo neprofesionálně. Vše vyvrcholilo příspěvkem ve čtvrtek před akcí, kdy si pořadatelka musela ulevit na někoho, kdo na sociální síti nahlásil všechny příspěvky ve skupině, přestože nebyly vyhodnoceny jako závadné, a tak k nelibosti nahlašovatele zůstaly, kde měly. Jako účastníkovi mi tento příspěvek přišel zbytečný a působil jen jako brečení na špatném hrobě. Možná, že právě kvůli přístupu organizátorů mohl být někdo tak naštvaný, že obsah skupiny nahlásil. V afektu udělají lidé mnoho věcí, které by běžně neudělali. Každopádně ze strany organizátorů chyběl profesionálnější přístup.

No co, na akci jsem se těšila, jelikož jsem si chtěla po delší době užít možnosti zúčastnit se podobné události. Největším lákadlem pro mě byli navíc dva vystupující: Joan von Brook a Michal Majkl Němec (Ardent).

Na akci jsem dorazila až na osmou hodinu i přes to, že samotná akce začínala již v pět. U vstupu stála ochranka, která ani neuměla odpovědět na pozdrav, zajímal je lístek a zda má člověk test. Když jsem chtěla ukázat očkování, dostalo se mi odpovědi „to mě nezajímá, chci vidět test“. Druhý muž ochranky překontroloval lístek a pustil mě. Chtěla jsem odejít, ale první nezdvořák na mně vyštěkl „Kabelku!“. Žádost o překontrolování kabelky kvůli zbrani se dá formulovat i zdvořileji, ale té očividně tento mladík moc nepobral.

Program samotný začínal od 18:30 a první vystoupení od 19:00. Jako první bylo na řadě vystoupení s názvem Unspoken letter. Bohužel jsem se od lidí nedozvěděla, o čem to bylo, a to mě mrzí, ale ohlas „bylo to fajn“ jsem interpretovala tak, že se nejednalo o žádný propadák, tedy jako zahájení dobře zvolené číslo. Před dalším vystoupením jsem viděla moderátorku. Slečna Slavěna Albastrová měla oblečení lahodící nejen mužskému ale i ženskému oku. Mě osobně nejvíce zaujaly černé kozačky nad kolena, které byly navíc na vyšší platformě. Je vidět, že slečna miluje pozornost a užívá si ji. Tak to má být. Další vystupující měla být sama organizátorka Gábriela. Ta se věnuje již několik let vzdušné akrobacii na šálách. Perfektně natrénované vystoupení do hudby a nástup, kdy se nechala donést ve stoje na ramenou polonahým nasvaleným mužem lahodil oku.

Dále již měla následovat vystoupení, kde větší i menší roli hraje provaz. Mezitím mě ale již nebavilo být natisknutá k topení, jelikož v celém prostoru byla bohužel zima. Očekávala bych, že na akci, kde je explicitní nahota vítána, bude přeci jen trochu tepleji. Zbytek večera jsem tedy strávila převážně v kabátu.

Hrací místnost byla nejteplejší místností na akci, takže na malém prostoru se shromažďovalo více lidí. Byl zde gauč, polstrovaná klekací lavice i s opěrkou pro hlavu, a kovový kříž. Velmi příjemné vybavení. Co však nebylo nikde organizátory uvedeno, bylo to, že hračky si má donést každý účastník vlastní. Ano, lidé, kteří se pohybují v BDSM komunitě, vybavení mají a hračky si na akci většinou berou, ale událost byla koncipována i pro lidi, kteří vybavení nemají. Ti se tak mohli pouze koukat, pokud je někdo předem nezasvětil. Dominu jsem od jedenácté v noci již nehledala. Ovšem hrát se mohlo mezi jednotlivými vystoupeními stále, což mnoho lidí využilo, a tak bylo na co se koukat i mimo hlavní stage. Byla jsem ráda, že jsem si mohla popovídat s mnoha kamarády a poznat i nové tváře.

Nastalo další vystoupení, tentokrát s názvem „One man two girls“ v podání Markýze Bláži (Markýz Bláža ). Svázaná slečna v závěsu byla penetrována druhou slečnou s připnutým penisem. Dojem na mě toto vystoupení nechalo jako surové penetrování bez emocí. Ano, má to své kouzlo a určitě si to své fanoušky najde, ale má dušička pak už hlavně toužila po Joan. Její vystoupení bylo hravé, laškovní a velmi emoční. Její modelka Petra je velmi emotivní a provokativní osoba. Ráda si hraje, což mají s Joan společné. Veškeré provokace tedy měly náležitou odezvu: ladné odhalování modelky do spodního prádla, svlékání vlastního oblečení do spodního overalu, rozpuštění si vlasů až po detail, kdy vyvolala bouřlivou reakci modelky „jen“ tím, že se tře provaz o provaz, který je s důmyslným uzlíkem veden přes rozkrok. Zde tak došlo jak k něžnosti, tak k lásce, která mezi riggerem a vázaným vzniká. Zkrátka to, co na provazech miluji i já: emoce, uvolněnost, hravost.

Poslední a nejvíce hard vystoupení mělo ovšem ještě přijít, a to v podání Ardenta, který je zárukou kvalitní show. Miluje provazy a dlouhý bič a zároveň je přirozený showman, a tak hledání „kořisti“ přímo mezi diváky a prvotní popadení a svázání modelky na stolku mezi účastníky na sebe nenechalo dlouho čekat. Veškerý odpor vázané byl marný a mohlo dojít k přesunu na podium a k exekutivě - v tomto případě k bičování dlouhým bičem. Arden s bičem v ruce je sexy. Aby taky nebyl, když má v ruce třímetrový polohadí bič a ladně s ním práská do modelky i mimo ni. Bič umí vydat sám o sobě velmi intenzivní zvuk a v duetu s modelkou to do sebe vše krásně zapadlo. Ač to někomu může přijít surové, o to víc při pohledu na Ardentův výraz, tak jsou zde jasně viditelná i jemná láskyplná gesta, třeba v podobě pohlazení. Uplakaná a spokojená modelka ještě vyloudila divákům úsměv na tváři na konci vystoupení prohlášením „už mě je teplo“. Tato hláška zašuměla publikem v pobaveném pochopení.

Tímto oficiální program skončil, později došlo jen k poděkování ze strany organizátorů a k volné zábavě, která konečně měla tu super atmosféru, a i díky alkoholu již nebyla většině lidí taková zima.

Za mě tedy nelituji, že jsem na akci šla, nicméně organizačně vnímám velký prostor pro zlepšení. Organizátoři jsou zapálení do toho akci dělat a věřím, že se z chyb poučí. Program byl sestavený perfektně a gradoval, pořadí vystupujících bych neměnila. Brala jsem akci jako možnost prvotního obhlédnutí, abych do příštích let věděla, co si mám vzít s sebou a jaké akce se v Brně dělají. Za mě je akce vhodná pro zkušenější lidi, ale i k seznámení nezkušených kamarádů s BDSM tématikou a akcí tohoto typu.

10.2.2022: Přidám ještě malý dodatek a to jen proto, že těch informací jsem dostala více a nejde tak o ojedinělou věc.

I na akcích s takovouto tématikou stále platí consent a nemělo by docházet k porušování. Bohužel na této akci byla organizátorkou zvolena Domina, která neměla dostatek zkušeností a několikrát došlo k porušení consensu a to i po opakovaném upozornění, že to nemá dělat. Já viděla pouze to, když bez otázek vzala slečnu z přihlížejících a kapala na ní vosk bez předchozí domluvy (ano, pro někoho je to drobnost ale tím to bohužel jen začalo).

Že touto slečnou byla i údajná Domina jsem zjistila až zpětně a proto jsem toto dříve neuvedla.

Věřím, že si slečna Gabriela bude příště lépe prověřovat lidi na takovéto akce.