Ichinawa a Ipponawa s Ednou (poslední místo)

Def

3 min read

kdy: sobota 23.9.2023

čas konání: 11:00 - 18:30 (s přestávkou na oběd)

Chcete ovládnout jeden provaz, pro ohromení a uchvácení partnera?

Ichinawa

První blok víkendového workshopu s Ednou se budeme věnovat technice s názvem Ichinawa, práci jedním provazem. Ichinawa je technika, která se nesoustředí na uzly a estetický výsledek, ale na společný prožitek obou partnerů. Navštívením tohoto workshopu se naučíte jednoduché způsoby, kterými můžete jednotlivé emoce zesílit a podpořit, naučíte se cesty, kterými budete moci snadno budovat atmosféru celé session. Dále se také naučíte, jak vnímat svůj protějšek beze slov, jen srdcem skrz provaz.

Ipponawa

Ipponawa je technika vázání jedním provazem. Na rozdíl od Ichinawy se ale jedná o technické vázání, které se kromě emocionální stránky věci soustředí na funkčnost, efektivitu a minimalismus. Lektorka Edna je pro svůj minimalismus známá a studentům ráda předá svoje vědomosti ze soudku vázání co nejméně provazy. Účastníci tohoto workshopu se dozví, jak s jediným provazem vázat protějšek kreativně, bezpečně a poměrně intenzivně. Naučí se posunout vnímání provazů až na druhou kolej, protože estetika vázání Ipponawy se soustředí především na krásu lidského těla.

Vendula Edna

Edna se vázání začala věnovat v roce 2009. Je to riggerka, performerka, lektorka a organizátorka tematických akcí jako je například Rope Spirit. Během uplynulých let si její vázání získalo jedinečný a elegantní rukopis. Miluje hru s partnerkou více než vážné vázání. V jejím podání tak najdete kombinaci vtipu, nadsázky, humoru ale také bolesti a striktní a nekompromisní techniky. Jako první česká riggerka začala jezdit do zahraničí a i tam její jméno není neznámé. Začala budovat českou Shibari scénu v jejich zárodcích spolu s dalšími skvělými lektory.

Autorka fotografií: Tess Tesaříková

Nabyté znalosti: Ovládnutí techniky a kouzla s jedním provazem. 

Pokročilost: Workshop je vhodný pro začátečníky, kteří umí uvázat singel a double column tie.

Pokud uvázání rukou neumíte, je možné zajít na jakýkoliv čtvrteční workshop nebo na WS1 - Základy vázání či si domluvit soukromou lekci.

S sebou si vezměte:

- provazy: 1 provaz. Vhodná délka je 7-8 metrů. Provazy je možno zakoupit na místě a nebo doporučuji je zakoupit v obchodě na www.provazem.cz. Bezpečnostní nůžky je možno také zakoupit.

- doporučím deku na pokrytí podložky i pro větší komfort a pro ty, kteří jsou zimomřiví, případně ještě deku navíc. 

- pohodlné oblečení, pro vázané doporučuji podprsenky bez kostic.

Místo konání:

DECADANCE Pole Dance Studio

Jana Babáka 2733/11
Brno-Královo Pole

Příspěvek na akci:

1 800 Kč/pár (cena pouze za workshop v tento den)

2 800 Kč/pár/víkend (cena za workshopy v sobotu i v neděli)

3 100 Kč/pár/víkend + vystoupení (cena za workshopy v sobotu i v neděli + vstup pro danou dvojici na vystoupení)

Informace o sobotním vystoupení naleznete zde: https://def-shibari.com/vystoupeni-edna-a-def

Informace o nedělní části workshopu naleznete zde: https://def-shibari.com/minimalismus-v-zavesech-s-ednou

Kapacita je omezena. Poslední místo 

Lektor: Edna