Freak Show

Večer plný hudby, úžasných vystoupení a nespoutané párty. Tak znělo upoutání organizátora. Bylo tomu skutečně tak? Jak jsem si akci užila si můžete přečíst sami.

1/13/202210 min read

Akci pořádal obscurefreaks.cz, za níž stojí například Daniel Dobrý . Tato show se pořádala již poněkolikáté, a tak nejde o žádnou novinku na BDSM scéně. Jelikož jsem byla poprvé, tak nemám srovnání s předchozími ročníky. Ovšem popis vypadal slibně, jediné, co mi je absolutně cizí, byla hudba, ale kvůli ní jsem tam nešla. Nejsem bůhvíjak velký odborník na hudbu, a tak slova Schranz, Electroclash, Industrial nebo Detroit techno mi vůbec nic neříkaly.

Akce se konala v pátek večer na Melodce a v sobotu večer na Výstavišti. Na obou akcích byla šatna a uvedena možnost, že se lze převléct, takže i pro člověka, co jede z Prahy rovnou na akci, protože není čas se stavit doma, to vypadalo dobře, slibně a bez komplikací. Před osmou jsme s partnerem dorazili na místo. To šlo najít už podle postávajících skupinek lidí, kteří byli oblečeni více mému oku lahodícím duchu, než většina obyvatel Prahy přes den. U vstupu byl fajn týpek, se kterým se šlo domluvit i na koupi lístku pro kamarádku, aby si ho pak mohla už zaplacený vyzvednout. Takže když jste milí, lze se domluvit, což bylo pro mě příjemné i u domlouvání se s organizátorem. Daniel byl po zprávách velmi milý a vstřícný.

Jak už to na podobných akcích chodí, byl povinný dresscode, což v tomto případě znamenalo, že absolutním minimem je, že přijdete v černém.

Po opáskování jsem chtěla najít převlékárnu. Bylo vidět malé zaváhání lidí na vstupu. Nakonec jsem byla poslána do hlavního prostoru ke stagi, že tam je paravan. Vlezli jsme tam s partnerem a nasadili mu harness, jinak byl už oblečený. Já se tam obléct odmítla. Nejsem člověk, co se převléká na veřejnosti anebo se odhaluje, a paravan, který stojí v rohu u podia a je vratký, s tak málo místem, že jsem ani na šířku nemohla položit batoh, aniž bych zástěnu neshodila, mi fakt v pohodě nepřišel. Prohlásila jsem, že odcházím, že se tady opravdu převlékat nebudu. Naštěstí mi to můj drahý, který je z nás dvou ten méně kritický a měně vznětlivý, rozmluvil. Naštvaně jsem se odešla převléct na dámské toalety. Tam naštěstí bylo na rozdíl od paravanu světlo, a nebylo tam tolik lidí. Sice malé, s trochu lepivou podlahou, ale zvládla jsem to. Za těch 20 minut jsem nebyla sama, kdo to tu využil místo paravanu: za tu chvilku se nás tam vystřídalo tak sedm. V šatně seděla příjemná slečna, ale můj cestovní batoh s provazy nakonec skončil v šatně vystupujících. Díky za známé, kteří vystupují. Konečně jsem se mohla vyrazit bavit, zlepšit si náladu, vidět kamarády a známé a dát si nějaké nealko.

Potkat i po několika letech známé nejen z Brna bylo super. Rozhodně se nemusíte bát, že byste šli na akci a nepotkali lidi, které jste viděli už na jiné akci s BDSM tématikou. To mám ráda – pokud chodíte na takovéto akce, tak víte, že vždy někoho potkáte, koho už jste viděli jinde. Dává to větší šanci se odhodlat někoho oslovit a pak se seznámit.

Prostor byl rozdělen na 2 části. V prostoru se stage byl také BDSM koutek s dozorem a hračkami na zapůjčení, vybaven desinfekcí i papírovými utěrkami na očištění. To velmi chválím. Celá akce podporovala pravidla SSC (safe – bezpečně, sane - rozumně, consensual - se souhlasem). To, jak to má každý nastavené je již individuální, ale pokud by v hracím koutku docházelo k nekonsenzuálnímu chování, rozhodně by to nezůstalo bez povšimnutí. Díky tomu zde vzniká i bezpečnější zázemí pro seznámení se s různými nástroji a lidmi i touto formou zábavy. V této místnosti se nacházel i menší z barů.

V druhé části, kde byl i vstup, se nacházel hlavní bar, šatna a stolečky na sezení. Bylo super vidět stůl a lavice potažené PVC fólií, aby si mohli sednout i lidé v latexu. Na stole byly rozložené spankové, vibrační či poutací hračky a jelikož zde byl větší klid, než v hlavním sále, tak si zde mohl člověk s majiteli hraček i popovídat a po dohodě si je třeba i vyzkoušet. Nešlo zde o lidi, kteří se tomu věnují chvilku, ale opravdu o lidi s několikaletou praxí. Byl tam i kamarád, kterého si moc vážím, a bavit se s ním o zážitcích z hraní mě vždy baví. Ač každý praktikujeme něco jiného, tak vím, že téma kožený bič u nás vždy najde shodu. Toto téma jsme ale pro dnešní večer odložili. Donesl si hlavici, která mimo jiné hřála – to byla zajímavá hračka, kterou jsem sice nevyzkoušela na sobě, ale dle slov těch, na kterých jsem jí vyzkoušela, to prý bylo cítit i přes kalhoty.

Začal hlavní program. Na pódium vystoupil Lucy BladeRain Lucy BladeRain s úžasně fialovými vlasy a dalšími doplňky, které tak všem připomněly, jaká je barva Freak Show. Všechny přivítala a omluvila se, že má v ruce lístky se jmény účastníků (asi četla recenze na jinou moderátorku z jiné brněnské akce) s tím, že na přípravu měla pouze pár hodin. Ovšem její milé a vtipné vystoupení tuto drobnost zcela vynahradilo. Byla kontaktní a s publikem komunikovala s lehkým a nijak přeháněným úsměvem. Vysvětlila program a kdo bude vystupovat. Riggera George, který byl již připraven před podiem, se před zahájením optala, zda nechce jít dozadu, že bude posunut s vystoupením tak o 15 minut. Poté tento fakt sdělila všem, na chvilku odešla a polonahého George, sedícího na stagi, nám nechala na dívání. George Rope měl na obličeji masku jako z filmu Mad Max a do této atmosféry se to skvěle hodilo. Kolem pasu měl pak upravený opasek s očky, kde měl připevněné jednotlivé provazy. Vystoupení měl pod pódiem v úrovni diváků, což, pokud není velký prostor, je tak trochu vždy zkáza pro diváky. Bohužel se toto potvrdilo i zde, viděli tak 3-4 řady, a to jen díky tomu, že první řady seděli na zemi. Jsem ráda, že jsem se z místa v první řadě nehnula, a tak jsem měla s partnerem a mou modelkou super výhled. Tento výhled kazila fotografka, která vlezla chvilku předtím před nás a vůbec nebylo vidět, tak jsme ji požádali, zda si klekne. Pochopila, a byl zase výhled. Fotografové byla věc, co byla dosti nepříjemná. Na webu akce je napsáno, že smí fotit jen akreditovaní a domluvení lidé, což sice byli ale na tuto akci jich bylo až moc. Takže před začátkem vystoupení se dopředu tlačil zhruba sedm fotografů. Na malém prostoru dosti nepříjemné, a pokud si chcete udržet anonymitu, tak to vlastně nejde. Oficiální fotografové, co chodili mezi lidmi, se vždy ptali, zda chce člověk fotku, takže to bylo super.

Lucy se vrátila! Uvedla znovu George spolu s jeho modelkou, která nebyla nikde zatím vidět, a první vystoupení mohlo začít. Rigger si modelku zvedl ze země, kde byla ukryta mezi diváky, a postavil ji pod zavěšený bambus. Modelka poslušně stála a nechala si zavazovat ruce za zády a poté se zavěsit. Již připravený harness schovaný pod sukní tak pomohl k rychlému vázání. Několik různých otočení modelky v závěsu pomohlo k líbivému vystoupení. Na riggerovi díky masce byly emoce znát pouze díky očím. U modelky mi nejprve emoce chyběly úplně, ale nakapaný vosk na jejím dvojhlavém svalu stehenním jí očividně rozehřál a emoce konečně byly vidět i u ní. Oba si tak své první vystoupení zažili na této show a rozhodně šlo o příjemný úvod do dalšího programu.

Odebrala jsem se na bar, že si v pauze dám nealko pivo, ale už nebylo mé oblíbené ochucené, což mě zamrzelo takto na začátku akce. Díky malým pauzám v programu a nestíhání baru jsem nestíhala začátek dalšího vystoupení. Návrat na původní místo už se mi nepovedl, a tak jsem Dark Ophelii, která měla burlesque vystoupení s krví (zklamu milovníky pití krve, ale její krev byla umělá), sledovala zase z jiné části hlediště. Její natřásání a odhalování tak více rozproudilo diváky a byla hned o trochu zase rozvernější nálada mezi lidmi. Její vnady byly krásně ověnčeny červeno zlatými šperky, kterým vévodila stejně laděná koruna a Vampire Queen tak podrhávala svou krvavou moc. Využila jsem další pauzy a šla se vyvětrat, cestou ven jsem potkala mladý pár. Slečna byla smutná, že je introvertka a necítí se tam dobře. Jen tak jsem prohodila, že to je škoda, že je introvertka, že jinak bych ji objala. Slečna řekla, že to bere, a najednou jsme se objímaly, a tím jsem podpořila mladou slečnu. Takže i jen to někdy pomůže, abyste druhému zvedli náladu ( a jak jinak, bylo to se souhlasem). Její přítel se ukázal jako hrozně fajn klučina, a tak jsem poznala další super lidi. Narazili jsme pak na sebe ještě při další pauze, a to už se oba smáli a bavili. Zjistila jsem, že jsou „na provázky“, takže budoucnost ukáže, zda se ještě potkáme.

Další vystoupení měla Aoki Gahara . Čekáte self-suspension, a tak hledám závěsný bod, ale ten nikde není. Vysvětlení přišlo záhy, když na podium přišli dva polonazí urostlí muži s kápí na hlavě a na bambusu, který nesli, se držela a houpala Aoki. Už tento nástup byl velmi originální. Aoki poté postupně ze sebe odmotávala provazy, aby se na bambusu mohla zavěšovat a spojeno s burlesque pohyby to bylo velmi příjemné pro oči. I pohled na její zadek jsem si moc užila (jo, jsem více na spodní části, než na ty vrchní a zrovna Aoki má co nabízet i tam). Pak již následovalo vystoupení, na které se těšil hlavně můj drahý a to proto, že zná LilitheAlice z placené platformy, kde ji podporuje a dívá se na její fotky. Slečna má moc hezký zadek a s dredy k tomu je pro něj prostě hot. Její přítelkyně ji pokapala voskem, a jak to u striptérek bývá, bylo to doprovázeno ladnými a svůdnými pohledy a doteky na vlastním těle. Opřená o DJský pultík předvedla krásný twerk v minitangách směrem k divákům. Nejen za toto byla obdařena náležitým potleskem. Že jde o profesionální striptérku bylo znát i na spodním prádle, které má specifický způsob sundávání. Nedivím se mému partnerovi, že se tak těšil, i mé oko si přišlo na své, ač ke vzrušení to u mě mělo daleko (ale nedivím se těm, co to tak neměli).

Tímto pro mě program skončil a já se šla bavit s kamarády o hračkách, novinkách a užívat si to, že mám s sebou krásný doprovod, kterým se ráda chlubím.

Zahlédla jsem pak na pódiu ještě JO HYSTERIA a dle toho, jak se lidi před podiem bavili, bylo vidět že je to zábava, takže pro ty, co milují danou hudbu, určitě super.

Odcházela jsem před půlnocí. Přeci jen je člověk po celém dni v práci, cestě z Prahy a večeru plném programu už unaven dříve, než třeba v sobotu. Odjížděla jsem spokojená a příjemně naladěná.

V sobotu byla ještě Freak Night. Tam jsem nakonec nejela, ale ohlas od lidí, co tam byli byl fajn. Účast byla daleko menší než v pátek. Jednalo se o večer, kde byly i workshopy a člověk se tak mohl něco přiučit. Určitě doporučuji těm, co začínají. Pár kamarádů se mě ptalo, kde to je a jak se tam dostat, což očividně mělo problém více lidí, a tak se na stránkách objevila mapička se šipkou. Chválím rychlou reakci organizátorů, i když by bylo fajn to příště dát dříve, a nenechat lidi bloudit. Večer díky hlasité hudbě a menší účasti se tak některé workshopy nekonaly, anebo změnily dle preferencí aktuálních účastníků.

Akci doporučuji, určitě fajn večer a příjemná zábava. Vhodné pro nováčky a lidi s alternativním vkusem. Na akci je mnoho zkušených lidí, a tak když někdo potřebuje pomoci, má za kým zajít. Vzhledem k vyjádření a informování organizátorů, že jeden z přizvaných fotografů porušil domluvený kodex a dostal tak zákaz na všechny akce od Obscurefreak.cz, je vidět, že si na bezpečnosti a anonymitě zakládají. Bylo by mi tak milejší, pokud by to fungovalo i pro účastníky (pár lidí fotilo/natáčelo na mobilní telefony). Zpětně mi dochází, že jsem ráda, že nejsem kuřák, protože ti to nemohli stíhat ani na cigaretu v tak našlapaném programu. Byl to moc fajn páteční večer v Brně.

Za korekturu děkuji: Minka Okřídlená